Klimatizácie

 

Ako si vybrať správny typ klimatizácie

Na trhu je veľké množstvo klimatizácií rôznych značiek, v rôznych cenových hladinách, s funkciami od výmyslu sveta... Bežný človek sa v tom všetkom môže ľahko stratiť. Pripravili sme pre vás zopár užitočných rád, podľa ktorých si hravo vyberiete tú správnu. Klimatizácia do bytu alebo domu vám už nemusí tvoriť vrásky na čele

 Kde chcete klimatizáciu umiestniť

 Klimatizáciu je najlepšie umiestniť tam, kde trávite najviac času počas dňa. Vo väčšine domácností to obvykle býva obývačka. Ak kupujete klimatizáciu pre starých rodičov, treba zvážiť jej umiestnenie napríklad v spálni, aby sa pohodlne vyspali počas noci, prípadne si pokojne zdriemli v priebehu dňa. Do úvahy treba zobrať aj orientáciu danej miestnosti na určitú svetovú stranu. Ak máte obývačku orientovanú na sever a spálňu alebo detskú izbu na teplú južnú stranu, rozhodne odporúčam umiestniť klimatizáciu do týchto miestností, kde to určite viac oceníte.

 Keď už máte vybratú konkrétnu miestnosť, nezabúdajte na to, že klimatizácia nie je vhodná na mieste, kde by vám studený vzduch fúkal priamo do tváre alebo na chrbát. Mohlo by vám to spôsobiť zdravotné ťažkosti. Ak však nemáte v rámci vybranej miestnosti inú možnosť, skúste pouvažovať nad klimatizáciou s technológiou Comfort airflow alebo Wind-Free.

Podľa jednoduchého vzorca

 Chladiaci výkon do štandardnej miestnosti v byte (bez extrémnych tepelných príspevkov, ako sú veľké nezatienené okná na juhozápad alebo vysoká koncentrácia osôb a technológií) orientačne odhadnete, keď plochu v m2 vynásobíte 100 W (napr. miestnosť 27 m2 x 100 W = 2,7 kW chladiaceho výkonu).

Nemusíte mať obavy, ak by ste výkon klimatizácie neodhadli úplne presne. Náš technik na obhliadke vášho bytu podrobnejšie vypracuje tepelný zisk danej miestnosti a v prípade, ak by ste potrebovali vyšší alebo nižší výkon klimatizácie, je možné to dodatočne upraviť. 

 

 

 

 Dôležitý oznam !

Na e-shope www.klimatizerkosice.sk momentálne prebieha rozsiahla údržba.
Ak potrebujete klimatizačné zariadenie kontaktujte nás telefónicky, alebo emailom. 

Kontaktujte nás

e-mail: info@klimatizerkosice.sk 

e-shop-www.klimatizerkosice.sk 

mobil:+421 911 225 977